W XXI wieku każdy nowoczesny dom powinien być dostosowany do swoich mieszkańców. Jednym z elementów, które spełniają te kryteria są lampy z czujnikiem ruchu, które mogą być zastosowane nie tylko na zewnątrz budynku, ale coraz częściej wybierane są do wnętrza domu, ponieważ lampy z czujnikiem ruchu umożliwiają prostą konfigurację i łatwą instalację. 

Dostępne lampy z czujnikiem ruchu

Ogólnie rzecz biorąc lampy z czujnikiem ruchu można podzielić na kategorie - zewnętrzne i wewnętrzne oraz na technologię wykrywania ruchu. 

Najbardziej powszechnym typem dostępnym na naszym rynku są czujniki na podczerwień, które są oparte na wykrywaniu zmian ciepła. W dzisiejszych czasach, nowoczesna technologia charakteryzuje się wyjątkową czułością, co praktycznie uniemożliwia oszukanie czujnika i zapewnia nam bezpieczeństwo przed niechcianymi osobami. Dodatkowo wyposażone zostały w funkcję, która pozwala wyeliminować ruch przechodzących zwierząt. 

Nowoczesne rozwiązania dają bardzo duże możliwości, dlatego precyzyjne ustawienie i konfiguracja nie powinny sprawiać większych problemów. Należy jednak pamiętać, że czujników wykorzystujących podczerwień nie powinno się instalować w miejscach gdzie występują duże wahania temperatur czy w pobliżu ruchomych obiektów.  

Warto zwrócić uwagę na to czy lampa została wyposażona w czujnik zmierzchowy. Ta funkcja sprawia, że oświetlenie będzie się aktywowało dopiero w momencie spadku natężenia światła w otoczeniu. To oznacza, że lampa będzie aktywna jedynie wieczorem po wykryciu ruchu. Przydatna funkcja w ogrodzie, jak i w pomieszczeniach, które w ciągu dnia nie potrzebują dodatkowego źródła światła. 

Lampy z czujnikiem ruchu w pomieszczeniach 

Lampy z czujnikiem ruchu najczęściej spotykamy na klatkach schodowych lub długich korytarzach. Te rozwiązania idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach przechodnich, w których znajduje się wiele drzwi, bowiem eliminujemy potrzebę montażu wielu włączników. Umiejscowienie czujnika w strategicznym miejscu jest o wiele korzystniejszym i łatwiejszym sposobem na oświetlenie. 


Oczywiście, możliwości montażu lamp z czujnikiem ruchu w pomieszczeniach jest nieskończenie wiele.  Można zamontować je na przykład w garażu, piwnicy lub łazience. 


Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu

Najbardziej popularnym miejscem, w którym wykorzystuje się czujniki ruchu jest ogród lub podjazd. To rozwiązanie nie tylko daje nam światło kiedy tego potrzebujemy, ale również zwiększa nasze bezpieczeństwo i skutecznie odstrasza złodziei. 

Lampy z czujnikiem ruchu dają nam wiele możliwości. Są nie tylko praktyczne, ale obecnie mogą pełnić też funkcję ozdobną. W naszym sklepie internetowym iluve.com znajdziesz wiele modeli w różnych stylach i kolorystyce. Spory wybór umożliwia dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb.

Zobacz też oświetlenie balkonu lub tarasu na cały rok.