Zamknij
Zamknij
Sypialnia

Oświetlenie do sypialni

Sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku po długim dniu, w którym królować powinna ciepła barwa światła. Idealnym oświetleniowym rozwiązaniem do... zobacz więcej

Sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku po długim dniu, w którym królować powinna ciepła barwa światła. Idealnym oświetleniowym rozwiązaniem do tego pomieszczenia będą lampki, które dawać będą przytłumione światło lub światło kierunkowe. Najlepsze do czytania będą lampki nocne umiejscowione tuż przy łóżku, dużą rolę odgrywać będą również kinkiety czy boczna lampa stojąca nieopodal fotela. Warto również pomyśleć na etapie projektowania o wygodnym dostępie do włączników lamp tak, aby kładąc się spać nie było konieczności wstawania w celu zagaszenia światła. Jeżeli w sypialni mamy również szafę – dobrze w jej otoczeniu sprawdzą się reflektorki czy spoty. Natomiast przy lustrze toaletki korzystnie zastosować światło o zimnej barwie. Warto również zadbać o wyeksponowanie detali pomieszczenia, jak np. struktury dekoracyjnej ściany.

zwiń opis >

image

Barwy światła a charakter wnętrza

Pokój dzienny jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu. To właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu, relaksujemy się i przyjmujemy gości. Ważne, więc by nie tylko zadbać o odpowiedni dobór mebli i dodatków, ale także oświetlenie, które nadaje wnętrzu wyjątkowy klimat.

Przeczytaj więcej