Zamknij
Zamknij
Salon

Oświetlenie salonu - lampy i oświetlenie wiszące do salonu

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie domu. W jego wnętrzach oświetlenie odgrywa wyjątkową funkcję. To nie tylko praktyczne źródło pożądanego po... zobacz więcej

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie domu. W jego wnętrzach oświetlenie odgrywa wyjątkową funkcję. To nie tylko praktyczne źródło pożądanego po zmroku światła, ale także element dekoracyjny domu. Najczęściej montowane jest światło górne, umiejscowione centralnie nad salonem, ale coraz częściej salony projektowane są tak, aby była możliwość montażu oświetlenia kierunkowego lub bocznego. Kinkiety, spoty czy reflektorki stają się w tym wnętrzu coraz bardziej popularne. Dają one możliwość wyjątkowego wyeksponowania detali, takich jak obrazy, plakaty czy salonowe wnęki. Można również oświetlić strukturę samej ściany, jeżeli materiał użyty do jej wykończenia ma wyjątkową formę. Nie można również zapomnieć o klimatycznych lampkach wokół sofy czy też lampach stojących, pod którymi godzinami można oddawać się ulubionej lekturze.

zwiń opis >

jak-oswietlic-salon-lub-pokoj-dzienny

Jak oświetlić salon lub pokój dzienny?

Pokój dzienny jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu. To właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu, relaksujemy się i przyjmujemy gości. Ważne, więc by nie tylko zadbać o odpowiedni dobór mebli i dodatków, ale także oświetlenie, które nadaje wnętrzu wyjątkowy klimat.

Przeczytaj więcej
oswietlenie-saonu-z-jadalnia

Oświetlenie salonu z jadalnią

Wybór lampy do jadalni czy salonu jest stosunkowo prosty, jednak odpowiednie oświetlenie otwartej przestrzeni pasującej jednocześnie do miejsca, w którym będziemy i jeść, i odpoczywać, to już spore wyzwanie. Planując oświetlenie salonu z jadalnią musimy pamiętać, aby brać pod uwagę zarówno jej funkcjonalność, jak i stronę wizualną.

Przeczytaj więcej
jak-dobrze-oswietlic-detale-w-domu

Jak dobrze oświetlić detale w domu?

Kwestia oświetlenia wnętrza domu to coś, na co dotychczas nie zwracało się większej uwagi. Wraz z rozwojem trendów wnętrzarskich zaczęto odkrywać różnorodne sposoby na kreowanie klimatu pomieszczenia właśnie za pomocą oświetlania strategicznych punktów.

Przeczytaj więcej