Zamknij
Zamknij
Łazienka

Oświetlenie łazienkowe - światło w łazience

Dobrze dobrane światło w łazience to bardzo istotna sprawa. To pomieszczenie, do którego kierujemy swe pierwsze poranne kroki i dobrze... zobacz więcej

Dobrze dobrane światło w łazience to bardzo istotna sprawa. To pomieszczenie, do którego kierujemy swe pierwsze poranne kroki i dobrze jest już od rana wprowadzić się w dobry nastój. Wybierając oświetlenie do łazienki warto zwrócić uwagę na informacje o klasie szczelności IP (odporności na wilgoć). Istotną sprawą jest odpowiedni dobór oświetlenia lustra – za pomocą kinkietów czy reflektorów, ale także oświetlenie boczne czy sufitowe. Przy wyborze oświetlenia do łazienki nie zapominajmy również o jego barwie – przy lustrze najlepiej sprawdzają się żarówki „chłodne”, potęgujące kontrast, co pozwala lepiej dostrzegać szczegóły.

zwiń opis >

jak-oswietlic-lustro-w-lazience

Jak oświetlić lustro w łazience?

Urządzając wystrój łazienki, najczęściej planuje się wyłącznie oświetlenie sufitowe lub na ścianach, zapominając o lustrze, którego dobre oświetlenie ułatwia jego użytkowanie. Może też stworzyć efekt, który odmieni wystrój całego pomieszczenia. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie oświetlenie łazienkowe nad lustro.

Przeczytaj więcej