Zamknij
Zamknij
Kuchnia

Lamp i oświetlenie do kuchni

Oświetlenie kuchenne to bardzo ważny element wyposażenia zarówno przestronnej jak i małej kuchni. Bez dobrego doświetlenia blatów kuchennych czy wyspy... zobacz więcej

Oświetlenie kuchenne to bardzo ważny element wyposażenia zarówno przestronnej jak i małej kuchni. Bez dobrego doświetlenia blatów kuchennych czy wyspy trudno będzie o efektowną pracę przy przyrządzaniu posiłków. Coraz rzadziej stosuje się tu lampy wiszące, cedując jej zastosowanie na rzecz lamp kierunkowych. Istotną sprawą są tu oprawy do zabudowy umieszczane pod szafkami kuchennymi czy montowane w meblach. Bardzo dobrze w kuchni sprawdzają się również taśmy LED, dzięki którym zużycie energii znacząco spada. Jeżeli tylko metraż na to pozwala korzystnie wyglądają również wszelkie systemy szynowe, pozwalające na dowolne rozlokowanie reflektorów kierunkowych.

zwiń opis >

jak-oswietlic-szafki-kuchenne

Jak oświetlić szafki kuchenne?

Czasy, w których jedynym oświetleniem kuchni była samotna lampa zawieszona pod sufitem już dawno minęły. Stosowanie oświetlenia dekoracyjnego i punktowego staje się coraz powszechniejszym nawykiem, który pomaga nie tylko odmienić wystrój pomieszczenia, ale również w praktyczny sposób doświetlić miejsca, które do tej pory pozostawały w ukryciu.

Przeczytaj więcej