Zamknij
Zamknij
Jadalnia

Lampy i oświetlenie do jadalni

W zależności od tego, czy jadalnia ma wystarczająco naturalnego światła, czy nie warto zastanowić się jak wiele punktów świetlnych w... zobacz więcej

W zależności od tego, czy jadalnia ma wystarczająco naturalnego światła, czy nie warto zastanowić się jak wiele punktów świetlnych w jej wnętrzu potrzebujemy. Najważniejszym elementem wyposażenia jadalni jest stół, który należy dobrze oświetlić. Dobrze sprawdzi się tu lampa wisząca centralnie nad stołem, lub bardziej dekoracyjny żyrandol. Ciekawie wygląda również oświetlenie ścienne w postaci kinkietów lub reflektorów. Designerskim rozwiązaniem są również przysufitowe spoty dostępne w najróżniejszych formach czy kolorach.

zwiń opis >

oswietlenie-saonu-z-jadalnia

Oświetlenie salonu z jadalnią

Wybór lampy do jadalni czy salonu jest stosunkowo prosty, jednak odpowiednie oświetlenie otwartej przestrzeni pasującej jednocześnie do miejsca, w którym będziemy i jeść, i odpoczywać, to już spore wyzwanie. Planując oświetlenie salonu z jadalnią musimy pamiętać, aby brać pod uwagę zarówno jej funkcjonalność, jak i stronę wizualną.

Przeczytaj więcej